Vážení zákazníci naša predajňa je presťahovaná do nových priestorov!
Nová adresa je: Pivovarská 58, 019 01 ILAVA - areál Pivovaru - vjazd do podlubia
Tešíme sa na Vás v nových a väčších priestoroch!

Materiály prilieb

Škrupiny prilieb sa vyrábajú buď vstrekovaním z vysoko kvalitných plastov (najčastejšie z polykarbonátu), laminovaním zo sklených vláken (fiberglas) alebo z karbónu a kevlaru. Bezpečnostné prilby sú konštruované tak, aby čo najlepšie chránili to najcennejšie, čo máte - vašu hlavu. Prilba však zároveň nesmie byť príliš ťažká, preto sú všetky prilby konštruované tak, že môžu vydržať len jeden veľký náraz a po ňom sa musí prilba vymeniť za novú. Pri silnom náraze sa totiž zmenia štrukturálne vlastnosti škrupiny na mieste nárazu a prilba má potom len zlomok svojej pôvodnej bezpečnosti. Ak ste s vašou prilbou havarovali, vymeňte ju čo najskôr za novú.

Ak máte pochybnosti, poraďte sa s nami.

Z rovnakého dôvodu je tiež dôležité uprednostňovať novú helmu pred nákupom helmy z druhej ruky, pretože nikdy neviete, čo všetko má taká použitá helma za sebou, a teda ako veľmi vás ochráni, keď to budete potrebovať najviac.

 

HPTT - High Pressure Thermoplastic Technology

Firma LS2 vyrába svoje polykarbonátové prilby špeciálnou patentovanou technológiou HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology - vysokotlakové termoplastické vstrekovanie). Pri nej sa plast vstrekuje do formy pod extrémne vysokým tlakom a prilba potom vykazuje lepšie mechanické vlastnosti. Prilby LS2 vyrobené touto technológiou sú veľmi bezpečné, a napriek tomu vychádzajú cenovo veľmi výhodne.

 

KPA - Kinetic Polymer Alloy

Od roku 2015 vyrába firma LS2 svoje prilby z nového, firmou LS2 vyvinutého a patentovaného vstrekovaného hi-tech materiálu KPA (Kinetic Polymer Alloy). Tento materiál svojimi vlastnosťami súperí aj s oveľa drahšími high-endovými kompozitmi, prilby z materiálu KPA sa vyznačujú veľmi nízkou hmotnosťou, vysokou odolnosťou proti prerazeniu a vysoko účinnou absorpciou energie nárazu.

 

HPFC - High Performance Fiberglass Composite
Prilby zo skleného laminátu sú prilby vyššej kategórie a stoja vyššie aj na stupnici kvality a bezpečnosti. Sklený laminát je vysoko odolný a zároveň veľmi ľahký materiál používaný na konštrukciu škrupín. LS2 používa špeciálne vyvinutý laminát, ktorý má vďaka použitiu špeciálnych proprietárnych živíc výborné mechanické vlastnosti - vysokú pevnosť, odolnosť voči prerazeniu a nízku hmotnosť. Škrupiny laminátových prilieb sú ručne laminované do kovových foriem, aby sa zaručila homogénna, pevná a ľahká konštrukcia s vysokou schopnosťou absorbovať energiu nárazu.

 

CARBON - Carbon Fibre Shell

Prilby najvyššej triedy sú vyrobené z uhlíkových alebo aramidových vlákien (kevlaru). Tieto prilby sú najkvalitnejšie, najľahšie a najbezpečnejšie, ale tiež najexkluzívnejšie a najdrahšie. Zaručujú najvyššiu mieru ochrany pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti, a preto sú obľúbenou voľbou zákazníkov a pretekárov, ktorí vyžadujú najvyššiu kvalitu. Uhlíkové kompozity boli pôvodne vyvinuté ako materiál s vôbec najlepším pomerom pevnosti a hmotnosti, uhlíkové vlákna sú oveľa pevnejšie než vlákna sklené, uhlíkový kompozit má zároveň výrazne vyššiu schopnosť absorpcie energie. Preto karbónové helmy ľahšie odolajú väčším nárazom než helmy z ostatných materiálov.

 

Interiéry prilieb

Všetky naše prilby majú kvalitné komfortné antialergické vynímateľné a prateľné interiéry. Pri jazde na ceste a hlavne v teréne je prilba vystavená pôsobeniu prachu, blata, vlhkosti a potu, takže možnosť čas od času vybrať interiér z prilby a vyprať ho je doslova neoceniteľná.

 

 

 

 

0 produktů k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie