O motokrosových okuliaroch

Na každý účel sa hodí iný typ motokrosových okuliarov. Ich správny výber je dôležitý pre vytvorenie ideálnych podmienok pri jazde v motokrosovej prilbe. V tejto sekcii prinášame pár užitočných rád pre správny výber a údržbu.

Ako vybrať motokrosové okuliare

 

Motokrosové okuliare si zásadne skúšajte v kombinácii s vašou nasadenou helmou - okuliare sa do jej priezoru musia presne zmestiť, ideálne by mali celý priezor úplne vypĺňať, aby bola vaša tvár čo najviac chránená.

  • Ak chcete, aby sa v blate a daždi okuliare ihneď nezašpinili od bahna, máte dve možnosti, ako sklá ochrániť: strhávacie fólie alebo systém Roll Off.
  • Strhávacie fólie (strhávačky) pred jazdou pripevníte na sklo okuliarov a podľa potreby ich postupne jednu po druhej strhávate, systém Roll Off funguje na princípe priehľadnej pásky uloženej v cievkach, ktorá sa podľa potreby ručne prevíjajú z jednej cievky na druhú. V prípade strhávacích fólií majú sklá okuliarov po stranách výstupky, na ktoré sa strhávacie fólie nasadzujú, v prípade systému Roll Off sú po obou stranách okuliarov cievky s navíjacím mechanizmom.

  • Pri kúpe okuliarov sa tiež pýtajte, či sú k okuliarom dostať náhradné sklá. Nekupujte si okuliare, do ktorých nie je možné zohnať nové sklo. Vo výbave by ste mali mať skiel viac, okrem náhradného číreho skla napríklad aj dymové.

Ako sa starať o motokrosové okuliare

 

  • Motokrosové okuliare - predovšetkým ich sklo - udržiavajte vždy v maximálnej čistote. Sklo motokrosových okuliarov čistite pod tečúcou vodou, opatrne ho pri tom z prednej strany utierajte mäkkou vlhkou servítkou alebo mäkkou látkou.
  • Pri čistení sa pokiaľ možno vyhnite vnútornej strane skla, pretože je na nej vrstvičkou proti zahmlievaniu, a pri jej poškodení by sa okuliare zahmlievali viac. Ak je nutné vnútorné sklo vyčistiť, čistite ho len vodou bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov. Nakoniec sklo osušte mäkkou handričkou, ale len ľahkými dotykmi, stieranie môže spôsobiť predčasné poškodenie vnútornej nepotivej vrstvy.

 

0 produktů k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie