Vážení zákazníci naša predajňa je presťahovaná do nových priestorov!
Nová adresa je: Pivovarská 58, 019 01 ILAVA - areál Pivovaru - vjazd do podlubia
Tešíme sa na Vás v nových a väčších priestoroch!

Ako sa starať o prilbu

Čistenie škrupiny

Povrch prilby vyžaduje občasné vyčistenie vodou a jemným neagresívnym saponátom. Ak je na prilbe zaschnutý hmyz alebo odolávajúce blato, pokryte prilbu pred čistením na niekoľko minút navlhčeným papierovým servítkom alebo vlhkou mäkkou handričkou. Po odmočení sa dajú nečistoty ľahšie odstrániť. Ak chcete, môžete vybrať plexi (v prípade potreby použiť náradie), aby ste sa dostali aj na inak neprístupné miesta. Celý vonkajší povrch prilby opatrne umyte vlažnou vodou a jemným neagresívnym mydlom. Prilbu opatrne opláchnite a pritom dbajte, aby voda nenatiekla do vnútra prilby. Po uschnutí môžete ošetriť tesnenie plexi a ovládacie / sklápacie mechanizmy silikónovým olejom. Prilbu nikdy nečistite agresívnymi chemikáliami, benzínom, organickými rozpúšťadlami a inými agresívnymi alebo abrazívnymi prostriedkami, ktoré by mohli narušiť materiál alebo lakovanie helmy.

Čistenie interiéru

Prilba je počas používania vystavená pôsobeniu prachu, blata, vlhkosti a hlavne potu, a tak je občasné vypranie interiéru dôležité, hlavne v prípade motokrosových a štvorkolkových heliem. Všetky nami predávané helmy majú vynímateľné a pracie interiéry, ktoré sa ľahko čistia. Ak je prilba po jazde v teréne len zaprášená, prach z interiéru dostanete najlepšie povysávaním vysávačom. Ak chcete interiér vyprať, opatrne ho vycvaknite, a najskôr lícnice a potom celý interiér vytiahnite von. Interiér ručne vyperte vo vlažnej vode s neagresívnym umývacím prostriedkom bez výraznej vône, vhodné sú napríklad neparfémované detské šampóny na vlasy. Interiér vyplákajte v čistej vlažnej vode, vytlačte (neskrúcajte!), a nechajte ho voľne dôkladne vyschnúť. Vysúšanie nikdy neurýchľujte fénom ani nedávajte interiér sušiť na priame slnko. Dokonale suchý interiér vložte naspäť do prilby.

Čistenie plexi

Zaschnuté blato a zvyšky hmyzu na plexi integrálnych a výklopných heliem odstraňujte často, pri každej zastávke pod tekúcou vodou. Predávajú sa tiež špeciálne cestovné čistiace servítky na plexi - v sade je vždy jeden navlhčený servítok a jeden servítok na vytrenie do sucha. Hmyz z plexi sa dá lepšie odstrániť, keď plexi pokryjete na chvíľu navlhčeným servítkom alebo toaletným papierom a necháte cca 5 minút pôsobiť. Papier potom odstránite aj s väčšinou mušiek, zvyšok odstránite rukou (nie však nechtami!) pod tekúcou vodou. Dôležité je navlhčený servítok z plexi iba dať dolu, nie s ním plexi utierať, pretože aj jemný papier môže obsahovať abrazívne častice a vonkajšiu stranu plexi, aj keď má vrstvu odolnú voči poškrabaniu, môže násilné odstraňovanie nečistôt poškodiť. Ak má vnútorná strana plexi vrstvu proti zahmlievaniu, tá vyžaduje čistenie len teplou vodou bez čistiacich prostriedkov. Nakoniec plexi osušte mäkkou handričkou, ale opäť len ľahkými dotykmi, stieranie môže túto vrstvu poškodiť.

Pre tieto potreby viete použiť špeciálny prípravky na čistenie a údržbu prilieb, ako sú napr. :

Helmet visor cleaner MOTIP DUPLI 000201 200 ml

Aktívna pena na čistenie vnútra prilby MUC-OFF 199 400ml

Sada na čistenie priezoru, plexi a okuliarov MUC-OFF 202

Sada - Starostlivosť o prilbu MUC-OFF 615

Úprava proti zahmlievaniu Anti-fog MUC-OFF 214-1 32ml

 

0 produktů k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie