Náš kód: P73

TGB Blade 1000LTX MAX EFI 4x4 EPS Euro5

Modernizovaná vlajková loď ponúka ešte lepšiu funkčnosť a ešte atraktívnejší design

Viac informácií
FARBA:
12 949.00 € Vrátane DPH
10 790.83 € Bez DPH
Na sklade
+ -
(ks)

Porovnať

Zaradené v kategóriách:     Vyberáme pre Vás     TGB     Štvorkolky     Nad 500ccm

Popis a parametre

Novinka TGB BLADE 1000i LTX MAX EPS 4x4

Modernizovaná vlajková loď ponúka ešte lepšiu funkčnosť a ešte atraktívnejší design. Novinka prichádza s úplne novým veľkým farebným TFT displejom s denným a nočným režimom, ktorý navyše disponuje aj Bluetooth pripojením k mobilnému telefónu. Pozornosť upútajú nové LED zadné svetlá s dynamickou funkciou blikačov. Výkon tejto vydarenej štvorkolke dodáva vôbec najsilnejší motor značky TGB, a samozrejme nechýba nič z toho, čo robí Blada 1000 LTX tak obľúbeným: pohon 2x4/4x4 s uzamykateľnými diferenciálmi, zosilnená automatická prevodovka s japonskými komponentmi, posilňovač riadenia s variabilným účinkom, predĺžený podvozok dostatkom miesta pre dva a ťažné zariadenia. Vydarený vzhľad nového modelu podčiarkujú LED-Matrixové svetlomety a atraktívne kolesá s farebne odlíšenými segmentmi.

A samozrejme nechýba nič z toho, vďaka čomu sa TGB Blade 1000i stal tak obľúbenou štvorkolkou: silný a spoľahlivý dvojvalcový V-motor, ľahká ovládateľnosť, pohon 2x4 / 4x4 s dvoma uzamykateľnými diferenciálmi, trojrežimový posilňovač riadenia EPS, predĺžený podvozok s dostatkom miesta pre dvoch jazdcov a výbornými vlastnosťami v prudkých stúpaniach, vo výbave nechýba silný navijak, atraktívne 14 "alu disky, ťažné zariadenie, Full-LED osvetlenie alebo kvalitné nitrogenové tlmiče EVO s progresívne vinutými pružinami.

Silný motor V-Twin 1000 EFI

Dvojvalcový V-motor je jedným z vôbec najväčších motorov sveta štvorkoliek. Vďaka svojmu obrovskému výkonu a vysokému krútiacemu momentu dáva štvorkolke vynikajúcu dynamiku a mohutnú ťažnú silu. Moderné elektronické vstrekovanie paliva zaručuje spoľahlivé štarty, čisté spaľovanie a nízku spotrebu nezávisle na nadmorskej výške. Úplne nová je automatická prevodovka so zosilnenou konštrukciou, japonskými komponenty a minimálnymi nárokmi na údržbu, ktorá je navyše opatrená aj vysoko účinnou motorovou brzdou.

Predĺžený podvozok

Vylepšený podvozok má zlepšený predný nájazdový uhol a vyššiu svetlú výšku vzadu. A-ramená sú teraz novo zavesené v púzdrach zo špeciálneho materiálu od firmy Dupont, ktoré zaisťujú presnejšie vedenie, ľahšie riadenie, lepšiu stabilitu a vysokú životnosť. Moderné nezávislé zavesenie všetkých kolies dáva štvorkolke vynikajúcu priestupnosť ťažkým terénom a presviedča aj vo vysokých rýchlostiach. Dlhý rázvor poskytuje dostatok miesta vodičovi aj spolujazdcovi a dáva štvorkolke zvýšenú stabilitu pri jazde v prudkých kopcoch.

Variabilný posilňovač riadenia s tromi režimami

Elektrický posilňovač riadenia zmenšuje silu potrebnú na riadenie - ani dlhá jazda alebo celodenná práca vás preto neunaví. Posilňovač zlepšuje i ovládateľnosť štvorkolky a navyše pôsobí aj ako tlmič úderov do riadidiel, keď napríklad predné koleso narazí na kameň, dieru alebo skrytý peň. Náraz vám preto nevyrazí riadidlá z ruky - väčšinu energie pohltí posilňovač. Posilňovač riadenia má variabilný účinok a tri voliteľné režimy.

Pohon 4x4 s dvoma diferenciálmi

Systém pohonu 4x4 s dvoma nezávisle ovládateľnými diferenciálmi prináša vysokú variabilitu pohonu a výbornú terénnu priestupnosť. V najťažšom teréne oceníte rýchlo pracujúce elektrické uzávierky oboch diferenciálov a elektrické pripájanie pohonu predných kolies 2x4 / 4x4, vďaka ktorému sa Blade 1000i príjemne riadi v zákrutách a umožňuje zvoliť najlepšiu konfiguráciu pohonu pre každý terén a každú situáciu. Výsledkom je dokonalá trakcia, vynikajúca priechodnosť ťažkým terénom, kultivovaná pokojná jazda a ľahké riadenie.

Kotúčové brzdy na všetkých kolesách

Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkon motora. Účinný štvorkotúčový hydraulický brzdový systém s vŕtanými kotúčmi veľkého priemeru a pancierovými brzdovými hadičkami vám dodá dôveru pri posúvaní vašich jazdeckých schopností alebo pri jazde s ťažkým nákladom.

Moderné Full-LED osvetlenie

Pýchou TGB Blade 1000i LTX sú úplne nové vysoko svietivé Full-LED matrixové svetlomety, ktoré spoločne s maskou chladiča dominujú celému stroju. Vo svetlometoch sú elegantne zabudované predné LED blikače a svetlá pre denné svietenie. Tiež všetko ďalšie osvetlenie vrátane brzdových svetiel a zadných smeroviek je osadené inovatívnou LED technológiou, ktorá ponúka vynikajúci svetelný výkon pri nízkom odbere elektrickej energie šetriacej batériu.

Dynamické zadné smerovky

Nové moderné LED zadné svetlá ponúkajú vyššiu viditeľnosť, väčšiu bezpečnosť, a navyše sú vybavené atraktívnou dynamickou funkciou smerovkou.

Nový TFT displej

Nový farebný TFT displej s automatickým prepínaním denného a nočného režimu prehľadne zobrazuje rýchlosť jazdy, digitálny otáčkomer, stav paliva, zaradený pohon 2WD/4WD, režim posilňovača, zaradený prevod, teplotu chladiacej kvapaliny a denné počítadlo kilometrov. Displej navyše disponuje aj Bluetooth pripojením k mobilnému telefónu a možnosťou nastavenia upozornenia na nastavenú rýchlosť.

Bohatá výbava už v základe

TGB Blade 1000i LTX ponúka už v základe mimoriadne bohatú výbavu. Blade 1000i LTX EPS je plne vybavený najmodernejším systémom pohonu s dvomi diferenciálmi s elektrickými uzávierkami a elektricky prepínateľným pohonom 2x4 / 4x4, k ďalšej výbave patrí elektrický posilňovač riadenia, elegantné 14" hliníkové disky s farebnými akcentami, značkové pneumatiky Maxxis Bighorn, chrániče rúk a páčok, robustný predný ochranný rám, moderné kompozitné nosiče batožiny vpredu aj vzadu, pohodlné sedadlo spolujazdca s opierkou chrbta, opierky nôh pre spolujazdca, moderné Full-LED osvetlenie s dynamickými zadnými smerovkami, 12V zásuvka, ťažné zariadenie a elektrický navijak s vysokou ťažnou silou 3000 lbs.

 

Motor

Typ: štvortaktný dvojvalec SOHC do V, EFI

Objem: 997 cm3

Vŕtanie x zdvih: Ø 92 x 72.0 mm

Kompresný pomer: 10.2: 1

Výkon: 83 k (60,9kW) / 6750 ot / min.

Chladenie: kvapalinou + elektrický ventilátor

Hnací systém

Pohon: 2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný

Prevodovka: automatická, CVT variátor so spiatočkou a polohou Parking, L / H / N / R / P, brzdenie motorom

Uzávierka diferenciálu: na prednej i zadnej náprave, elektrické ovládanie (L7e)

EPS: elektrický posilňovač riadenia s variabilným účinkom a tromi režimami

Podvozok

Zavesenie predné: nezávislé, dvojité A-ramená

Zavesenie zadné: nezávislé, dvojité A-ramená

Pérovanie prednej: kvapalinové tlmiče EVO, 5 polohové nastaviteľné predpätie pružín

Pérovanie zadnej: kvapalinové tlmiče EVO, 5 polohové nastaviteľné predpätie pružín

Brzdy predné: 2x hydraulická kotúčová, Ø 230 mm

Brzdy zadné: 2x hydraulická kotúčová

Pneumatiky predné: AT26 x 9 - 14

Pneumatiky zadné: AT26 x 11 - 14

Rozmery a hmotnosti

Celková dĺžka: 2330 mm

Celková šírka: 1200 mm

Celková výška: 1290 mm

Svetlá výška: 260 mm vpredu / 290 mm vzadu

Rázvor: 1445 mm

Prevádzková hmotnosť: 451 kg

Palivová nádrž: 23 l

Prístroje a osvetlenie

Displej: TFT digitálny displej s funkciami: otáčkomer, rýchlomer, maximálne dosiahnuté otáčky motora, maximálna dosiahnutá rýchlosť, priemerná rýchlosť, 2 denné počítadlá najazdenej vzdialenosti, počítadlo celkovo najazdenej vzdialenosti, denné počítadlo najazdených motohodín, celkové počítadlo najazdených motohodín, palivomer, zobrazenie režimu posilňovača, diagnostické a poruchové kódy, hodiny

Kontrolky: pohon 4x4, zaradený prevod, prehriatie motora, motorový olej, ukazovatele smeru, osvetlenie

Osvetlenie: Full LED matrix predné svetlomety, LED svetlá pre denné svietenie, LED blikače, EVO LED zadné svetlá

Výbava

Homologované ťažné zariadenie, elektrické prepínanie pohonu 2x4/4x4 s dvoma uzamykateľnými diferenciálmi (L7e), trojrežimový posilňovač riadenia s variabilným účinkom, špičkové tlmiče EVO, pancierované brzdové hadičky, atraktívne 14-palcové hliníkové disky, značkové pneumatiky Max kompozitové nosiče batožiny vpredu i vzadu, samostatné sedadlo pre spolujazdcov s opierkou chrbta a madlami, opierky nôh pre spolujazdcov, vodotesný navijak 3000lbs, 12V zásuvka, Full-LED osvetlenie

Legislatíva a schválenie

Homologizácia pre cestnú prevádzku: áno (vodičské oprávnenie skupiny B - automobil) T3b aj L7e

Registračná značka (ŠPZ) v cene (spolu so štvorkolkou získate čistopis Technického preukazu)

Poznámka

Fotografie a vyobrazenie štvorkolky nemusí presne zodpovedať prevedení pre slovenský trh. Dovozca si vyhradzuje právo na zmenu cien a špecifikácií bez predchádzajúceho upozornenia.PDF Návod na používanie TGB Blade 1000 LTX

Výrobca TGB
Typ motora: štvortaktný dvojvalec SOHC do V, EFI
Posilňovač riadenia: áno
Hmotnosť: 451 kg
Objem nádrže: 23 l
Výkon motora: 61 kW
Pohon: 4 x 4 s uzávierkou predného i zadného diferenciálu, kardanom
Chladenie motora: vodou a olejovým chladičom
Prevodovka: automatická, CVT variátor so spiatočkou a polohou Parking
Homologizácia: EURO 5
Veľkosť predného kolesa 14 "
Veľkosť zadného kolesa 14 "
Typ vodičského preukazu B - osobné motorové vozidlo
Objem motora: 997 ccm
Náš kód: P73
0 produktů k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie