Náš kód: P258023

BRIXTON CROSSFIRE XC 500i ABS Euro5

Cesta sa skončí, jazda pokračuje. Vôbec najväčší motor spoločnosti Brixton je pripravený trhať asfalt. Rad Crossfire 500, ktorý bol navrhnutý v srdci Európy, prináša pulznú agilitu do ulíc všade. Úplne nový smer v dizajne motocyklov Brixton.

Viac informácií
FARBA:
7 699.00 € (ušetríte 500.00 €)
7 199.00 € Vrátane DPH
5 999.17 € Bez DPH
Na sklade
+ -
(ks)

Porovnať

Zaradené v kategóriách:     BRIXTON     Motocykle     CESTNÉ ENDURO

Popis a parametre

Paleta nezničiteľného radového dvojvalcového motora Brixton je výrazne rozšírená o Crossfire 500 XC. Dlhší zdvih odpruženia, 19-palcové predné koleso, vyššie riadidlá a Pirelli Scorpion Rally STR dávajú najnovšiemu Crossfire 500 rezervy, ktoré potrebuje na to, aby si udržal svoj vlastný off-road. A je toho oveľa viac: klzné lišty, ochranné lišty a maska chladiča sú už v štandardnej výbave modelu XC rovnako prirodzene ako nové ráfiky s prekríženými lúčmi, ploché sedadlo, čierne podložky nádrže a zvýšený blatník.

Prekvapivý vedľajší efekt novej geometrie: pravdepodobne najlepšia ovládateľnosť Crossfire aj na asfalte. Nový Brixton Crossfire 500 XC prináša strednú triedu v špičkovej forme.

Crossfire 500 XC je tiež vybavený nezničiteľným dvojvalcovým radovým motorom so zdvihovým objemom 486 cm3, výkonom 35 kW (47,6 k) a krútiacim momentom 43 Nm. V segmente A2 posúva hranicu zákonom povoleného výkonového spektra a napriek tomu v spodnom pásme otáčok drží na plyne mäkko a suverénne – ideálne pre jazdu v teréne.

Nastaviteľné prvky pruženia pochádzajú od Kayaba/KYB a so zdvihom 150 mm vpredu a 130 mm vzadu majú dostatočné rezervy pre zadné cesty a ľahší terén. Upside-down vidlica je nastaviteľná v kompresii, centrálny tlmič v predpätí pružiny a odskoku. Kombinácia odpruženia a rozmerov kolies však posúva XC na novú úroveň ovládateľnosti aj na asfalte. Žiadny Crossfire s objemom 500 cm3 sa v zákrutách nepohybuje plynulejšie a žiadny sa necíti rýchlejšie.

So štandardným ochranným rámom je 500 XC pripravený na to, čo si nechcete pripustiť, ale stane sa to v teréne: prvé prevrátenie, prvý pád. Ochrana motora tiež chráni motor pred tvrdými nárazmi a s maskou chladiča a ochranou predných svetlometov je XC z výroby vybavené aj na nárazy kamienkov.

Hydraulicky ovládaná brzda J.Juan sa obzvlášť dobre hodí ku geometrii vyššieho Crossfire 500 XC a jej prednosti sú obzvlášť viditeľné pri brzdení a zatáčaní do zákrut. S príjemne mäkkým bodom počiatočného tlaku a lineárnym spomalením pracuje radiálny 4-piestikový strmeň na 320 mm brzdovom kotúči vpredu a 2-piestikový strmeň na 240 mm kotúči vzadu.

S veľkým 19-palcovým predným kolesom a 17-palcovým zadným má Crossfire 500 XC rozmery na prašné cesty. V spojení s dlhším zdvihom odpruženia mu to dáva značnú svetlú výšku – čo je dôležité pri jazde v teréne, ale aj na asfalte vďaka väčšej svetlej výške. Nádrž navyše poskyte lepšie uzavretie/kontakt kolien a väčšiu kontrolu.

Hlboký, bohatý hukot, ktorému sa žiadny iný motor v tejto triede kubatúry nevyrovná. Výfukový systém Crossfire je vyrobený výhradne z nehrdzavejúcej ocele. S plochým predným tlmičom a brúseným kónicovo-oválnym zadným tlmičom je to skutočná pastva pre oči aj vo verzii EU5.

Inverzný LC displej vám prináša všetky dôležité informácie jasne a dobre viditeľné na klasickom okrúhlom displeji: rýchlomer, otáčky a ukazovateľ zaradeného stupňa, počítadlo kilometrov, palivo, diaľkové svetlá a ukazovatele smeru, hodiny, kontrola nabíjania batérie, kontrolka ABS, tlak oleja a kontrolka teploty chladiacej kvapaliny.

Svetlá pre denné svietenie, diaľkové svetlá a diskrétne smerovky – XC prichádza so systémom full LED osvetlenia pre dobrú viditeľnosť a optimálne osvetlenie vozovky aj za zlých svetelných podmienok.

Dvojkanálový ABS od Bosch vo verzii 9.1 s hmotnosťou iba 640 gramov zaisťuje bezpečné spomalenie v nebezpečných situáciách. Ťažisko, valivý obvod a niekoľko ďalších parametrov zohľadnil Bosch v spolupráci s Brixton Motorcycles pri kalibrácii pre Crossfire 500 XC.

VÝBAVA:

 • J. Juan brzdový systém
 • pneumatiky Pirelli
 • Nerezový výfukový systém
 • nastaviteľná predná vidlica UPSIDE-DOWN KYB
 • nastaviteľný zadný tlmič KYB
 • LED denné svietenie
 • LED smerovky
 • Digitálny tachometer
 • ABS
 • EFI - Elektronické Vstrekovanie Paliva
 • USB zásuvka

Technické parametre:

Typ motora: 2 valec, 4T, vodou chladený

Objem: 486 cm3

Max.výkon: 35 kW pri 8,500 ot. / min

Max. krútiaci moment: 43Mn pri 6750 ot. / min

Zapaľovanie: ECU

Prevodovka: 6 stupňová

Brzdy predná / zadná:  kotúčová ABS Ø320mm / kotúčová ABS Ø240mm

Predná pneu: 110/80 ZR19

Zadná pneu: 150/60 ZR17

Hmotnosť: 195 kg

Dĺžka: 2164 mm

Šírka: 851 mm

Výška: 1203 mm

Výška sedadla: 839 mm

Objem palivovej nádrže: 13,5 L

Spotreba paliva: 4,0 L/100 km

CO2 emisie: 92 g/km

Technická maximálna rýchlosť: 160 km / hod

 

Výrobca BRIXTON
Typ motora: radový dvojvalec s elektronickým vstrekovaním paliva
Hmotnosť: 194 kg
Objem nádrže: 13.5 l
Výkon motora: 35 kW
Pohon: reťazou, zadného kolesa
Chladenie motora: vodou
Prevodovka: manuálna, 6 stupňová
Homologizácia: EURO 5
Veľkosť predného kolesa 19 "
Veľkosť zadného kolesa 17 "
Brzdový systém ABS
Typ vodičského preukazu A - veľký mtotocykel, A2 - motocykel do 35kW
Objem motora: 486 ccm
Náš kód: P258023
0 produktů k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie