motocykel.sk slovakiaring.sk quad-forum.sk auta4you.sk officeforyou.sk restika.sk Matka Guráž Aeroklub Dubnica nad Váhom Hotell-Web developement

AKCIA MOTO PREDVÁDZACÍ MODEL APRILIA CAPONORD 1200 ABS/ATC TRAVEL PACK RED

JEDNÁ SA O PREDVÁDZACÍ MODEL

Skúsenosti z pretekov v kombinácii s technológiou

Použitím dlhoročných skúseností získaných z pretekania na vrcholných pozíciách, urobila Aprilia svoje technológie prístupnými pre každého na Caponord 1200.

Viac detailov

Výpredaj Výpredaj!
9 999,00 € s DPH

14 900,00 € s DPH

capopredv

Dostupnosť: skladom, k odberu ihneď!!!

1 kus na sklade

  • všetky štvorkolky sú homologované pre 2 osoby a dajú sa prihlásiť na SR ŠPZ
  • všetky náplne do štvorkolky, oleje, odborná montáž a otestovanie ZDARMA!
  • NAJLACNEJŠIE V SR !

Dokonalá rovnováha medzi komfortom a športom

Naozaj pohodlný motocykel tak pre jazdca, ako aj spolujazdca počas cestovania na dlhé trate, a zároveň rýchly a zábavný na vidieckych cestách. Aprilia Caponord 1200 Travel Pack je štandardne dodávaná s centrálnym stojanom a priestrannými bočnými kuframi, ktoré sú farebne zladené s motocyklom. Samozrejmosťou sú aj sofistikované elektronické riadiace systémy, ktorých cieľom je zvýšiť komfort, bezpečnosť a zábavu z jazdy.

Caponord 1200 Travel Pack
IDEÁLNY CESTOVATEĽSKÝ MOTOCYKEL

Aprilia Caponord 1200 Travel Pack je tým najlepším produktom Aprilie v oblasti technológie, zábavy a pohodlia a je ideálnym rovnovážnym bodom medzi športom a komfortom, ktorý je tak často vyhľadávaný dnešnými motocyklistami. Je to ideálny motocykel pre cestovanie, zábavu ako aj každodenné použitieRýchly a zábavný mimo mesto vďaka dostatočne výkonnému dvojvalcovému motoru, veľmi pohodlný ako pre jazdca, tak aj spolujazdca na dlhých tratiach, vďaka starostlivej štúdii ergonomického usporiadania a ochrany pred prúdením vzduchu. Aprilia Caponord 1200 Travel Pack obsahuje najkompletnejší a sofistikovaný elektronický riadiaci systém  aký je v súčasnej dobe k dispozícii. Tieto osobitne navrhnuté technológie, s jednoduchým používaním optimalizujú komfort, zvyšujú bezpečnosť a zábavu, zatiaľ čo dávajú jazdcovi nerušený pocit z jazdy. To všetko prichádza v priaznivej cene, ktorá je naozaj výnimočná, vzhľadom na doplnkové príslušenstvo, ktoré tvoria lakované bočné kufre a centrálny stojan.

 

 

Elektronické systémy, ktoré sú jedinečné svojim jednoduchým požívaním, účinnosť a spoľahlivosť zahrňujúca systém palivových máp Ride by Wire, trakčná kontrola a dvojkanálové ABS.

DOSTUPNÉ TECHNOLÓGIE

Caponord 1200

Aprilia urobila revolúciu v segmente cestných endúr predstavením motocykla, ktorý je rovnako ideálny pre každodenné dochádzanie, ako aj pre zábavu. Nová Aprilia Caponord 1200 plne využíva skúsenosti Aprilie, získané z motocyklových súťaží a rovnaké technológie sprístupnila pre bežných užívateľov motocyklov. Nabitá novými technológiami, spracovaná na vysokej úrovni, sofistikovaná a rafinovaná zároveň, sa Caponord 1200 môže pochváliť celým radom štandardne montovaných elektronických systémov, ktoré sa vyznačujú jednoduchým používaním, účinnosťou a spoľahlivosťou: Rideby Wire, trakčná kontrola s 3 úrovňami nastavenia či 2 kanálové ABS.

90 ° V motor
TECHNOLOGICKY POKROČILÝ DVOJVALEC

Motor Aprilia V twin bol výrazne upravený tak, aby sa zlepšili charakterové vlastnosti motora a bol vyrobený za pomoci vysoko moderných výrobných technológií. Veľká pozornosť bola venovaná vnútornej dynamike prúdenia pre zlepšenie zapaľovania, zniženie trenia a optimalizáciu výkonu. Aj v nízkych otáčkach výkonová krivka motora hladký priebeh a zvyšuje tak pohodlie jazdca a zážitok z jazdy vďaka dostatočnému krútiacemu momentu. Čo to znamená, viac zábavy pri nižšej spotrebe paliva. Tri palivové mapy, ktoré si môže jazdec navoliť aj počas jazdy, umožňujú jazdcovi zvoliť si z troch odlišných nastavení, z ktorých je každé okamžite k dispozícii a motor sa tak dokáže prispôsobiť požiadavkám jazdca.

  • TOURING : ideálne pre každodenné jazdenie a cestovanie
  • ŠPORT : maximálny výkon s ​​hladkým priame nárastom výkonu
  • DÁŽĎ : maximálna kontrola a bezpečnosť pri zlej priľnavosti

Caponord 1200 - rám

Zmiešaná štruktúra usporiadania
OVLÁDATEĽNOSŤ A STABILITA

Rám motocykla sa skladá zo zmesi vysoko odolného rúrkového oceľového rámu pripevneného k bočniciam z liateho hliníka. Táto konfigurácia ponúka dokonalú rovnováhu medzi hmotnosťou a optimálnymi hodnotami torznej a pozdĺžnej tuhosi, ktoré zlepšujú manipuláciu a stabilitu motocykla. Nový zadný pomocný rám zaisťuje stabilitu pri jazde s plne naloženým motocyklom, zatiaľ čo bočné umiestnenie tlmiča, ktorý upevňuje rám k hliníkovej kyvnej vidlici, ponecháva dostatok priestoru pre zberné výfukové potrubie. Caponord 1200 má ručne nastaviteľný tlmič v predpätí pružiny a odtrhu, ako aj kompletne nastaviteľné USD vidlice.

Elektronika
MAXIMÁLNA PREPRACOVANOSŤ A SPOĽAHLIVOSŤ

Caponord 1200 - technológie

Aprilia Caponord 1200 je vybavená systémom Ride by Wire, ktorý zabezpečuje plynulý nárast výkonu od nízkych otáčok a okamžitú reakciu škrtiacej klapky, na polohu plynovej rukoväte, od stredných až do vysokých otáčok. Okrej toho je nový Caponord 1200 vybavený dvojkanálovým systémom ABS a kontrolou trakcie (aTC), ktorá ponúka 3 rôzne nastavenia (z ktorých každé môže byť deaktivované). Nové talianské maxi enduro ponúka kompletne digitálne prístroje, ktoré obsahujú tachometer, otáčkomer, celkové počítadlo kilometrov a dve čiastkové počítadlá, ukazovateľ stavu paliva, zvolenú palivovú mapu (S, T, R), ukazovateľ zaradeného rýchlostného stupňa, úroveň nastavenia aTC a stav používania vyhrievaných rukovätí (výbava na želanie).

 

aDD
MAXIMÁLNA PREPRACOVANOSŤ A SPOĽAHLIVOSŤ

Kým Caponord 1200 prichádza už vybavený širokou škálou štandardného vybavenia, verzia Travel Pack pridáva sadu 29 litrových lakovaných kufrov, centrálny stojan, aCC tempomat a najnovší aDD polo-aktívny systém odpruženia so zadným 100% aktívnym odpružením (prvá motorka s takýmto systémom). aDD (Aprilia Dynamic Damping) je najnovším elektornickým riadiacim systémom zavesenia, vyvinutým Apriliou a je chránený štyroma patentami. Je meradlom v motocyklovom svete, pokiaľ ide o technológie, efektívnosť a spoľahlivosť.

aDD má dva hlavné ciele: prvým je pre maximálny komfort a druhým je zlepšenie jazdných vlastností a zvýšenie bezpečnosti.

Systém meria energiu prenášanú na motocykel z povrchu vozovky, v reálnom čase a upravuje hydraulickú kalibráciu vidlíc a tlmičov tak, aby bolo vždy zabezpečené najlepšie možné nastavenie zavesenia v závislosti na štýle jazdy v danom momente, záťaže a dostupného množstva priľnavosti. Pre dosiahnutie maximálneho výkonu v každej vidlici a tlmiči, aDD používa patentovaný "MIX" "komfortne orientovaný" algoritmus, ktorý kombinuje princípy Sky-hook, ktorý sníma nízku frekvenciu, a Acceleration Driven Damping, snímajúci vysokú frekvenciu zdvihu.

Okrem pohodlia a jazdných vlastností je tiež optimalizovaná a tým aj zvýšená bezpečnosť vďaka ďalším softvérovým stratégiám, ktoré sú viazané priamo na správanie jazdca. V skutočnosti, systém rozpozná rôzne fázy jazdy (zrýchlenie, uvoľnenie plynu, brzdenie, konštantný plyn) a upravuje základné nastavenia vidlíc a tlmičov vďaka ďalšiemu patentu, ktorý umožňuje špecifickú hydraulickú kalibračnú krivku, definovanú v rámci rozsahu nastavenia.

Aprilia je tiež prvým výrobcom motocyklov na svete ktorý zaviedol úplne "aktívny" tlmič, ktorý môže automaticky nastavovať predpätie pružiny.

Caponord 1200
OSOBITÝ DIZAJN

Typicky taliansky dizajn spája štíhle telo a športový vzhľad a dodáva tak motocyklu osobitý štýl. Horná časť kapotáže spolu so štítom sú výškovo nastaviteľné pre čo najlepšiu aerodynamiku a ochranu jazdca a spolujazdca pred náporom vetra. Chrániče rúk sú veľmi užitočným doplnkom a ponúkajú vysoký komfort počas jazdy, rovnako ako bočné panely, ktoré boli navrhnuté tak, aby boli nenápadné ale zároveň účinné. Vzpriamený posed jazdca je výsledkom ergonomických výskumov a umožňuje jazdcovi ovládať motocykel bez únavy aj pre jazde na veľké vzdialenosti. Sedadlo s červeným prešitím dodáva motocyklu športový nádych a výškovo nastaviteľný tlmič ešte viac podtrhuje agresívny a športový vzhľad Caponord 1200.

 

 

 

 

Technické údaje
MOTOR Aprilia V2 90° pruečny štvortakt, kvapalinou chladený, DOHC - 4 ventily na valec, kombinovaný rozvod reťaz + ozubené kolesá, Euro 3
PALIVO natural 95
VŔTANIE x ZDVIH 106 x 67,8 mm
ZDVIHOVÝ OBJEM 1197 ccm
KOMPRESNY POMER 12,5 : 1
MAXIMÁLNY VÝKON 92 kW (125 k) pri 8.250 ot/min
MAXIMÁLNY MOMENT 115 Nm pri 6.800 ot/min
MANAGEMENT integrálny riadiaci systém, riadiaca jednotka Magneti Marelli IAW 7SM, samostatné škrtiace klapky 2x 57 mm, integrované elektronické vstrekovanie a digitálne zapaľovanie, management „Ride-by-Wire Multimap“, voliteľné charakteristiky motora SPORT-TOURING-RAIN
MAZANIE zásoba oleja v motore
ŠTARTOVANIE elektrický štartér
ALTERNÁTOR 690W pri 6.000 ot/min
VÝFUKOVÝ SYSTÉM systém 2-1 s koncovkou na pravej strane, lambda sonda, EURO 3
SPOJKA viac-lamelová v olejovom kúpeli, s hydraulickým ovládaním
PRIMÁRNY PREVOD priame ozubená kolesá, prevodový pomer: 40/69
 PREVODOVKA,   6- rýchlostná, prevodové pomery
14/37
18/32
21/28
24/26
25/24
27/24
SEKUNDÁRNY PREVOD reťaz, prevodový pomer 16/43
RÁM modulárna konštrukcia, oceľové trubky spojené vysoko pevnostnými skrutkami s bočnicami z ľehkej zliatiny, odnímateľný podsedlový rám
PREDNÉ ODPRUŽENIE „Up-side Down“ teleskopická hydraulická vidlica SACHS priemer 43 mm, regulácia predpätia pružiny, kompresie a spätného útlumu, zdvih kolesa 167 mm
ZADNÉ ODPRUŽENIE asymetrická kyvná vidlica z ľahkej zliatiny s výztuhou, asymetricky uložený hydraulický tlmič SACHS s nádobkou „piggy-back“, regulácia predpätia pružiny, kompresie a spätného útlmu, zdvih kolesa 150 mm
BRZDY predné 2 ľahké oceľové plávajúce kotúče 320 mm, radiálne 4-piestikové strmene BREMBO, pancierové brzdové hadice
zadné ľahký oceľový pevný kotúč 240 mm, 1-piestikový strmeň, pancierová brzdová hadica
ABS dvojkanálový systém Continental s možnosťou deaktivácie
KONTROLA TRAKCIE Systém ATC (Aprilia Traction Control) s možnosťou samostatné deaktivácie, prepojený so systémami ABS a Ride-by-Wire, 3 stupne nastavenia, funkcia kalibrácie priemeru zadného kolesa podľa použitej pneumatiky
KOLESÁ- ráfky z ľahkej zliatiny predné 3,50 x 17"
zadné 6,00 x 17"
PNEUMATIKY- radiálne, bezdušové predné 120/70 ZR 17
zadné 180/55 ZR 17"
ROZMERY, HMOTNOSTI, OBJEMY dĺžka 2.245 mm
šírka 1.000 mm (riadidlá)
výška 1.390 - 1.440 mm (plexi)
rázvor 1.555 mm
výška sedadla 840 mm
uhol riadenia 27°
suchá hmotnosť 247kg
prevádzková hmotnosť 265 kg
palivová nádrž 24 ltr.

 

 

 

 

 

 

 

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Only registered users can post a new comment.

doprava zdarma po celej SR

Štvorkolky:
Skútre:
VESPA SCARABEO SYM
Príslušenstvo:
MALOSSI POLINI SYMTEC
ARROW RMS TJD ITP
KIMPEX SHAD GIVI MOTUL

Prilby a moto oblečenie:

 
 
 

Košík  

(prázdny)

Social Bookmarks

Subscribe to my feed
Add to My Yahoo!
Add to My AOL
Add to My MSN
Google Reader or Homepage
Bookmark and Share